top of page

Konsultacja psychologiczna

Dla kogo i po co?

Konsultacja psychologiczna to rozmowa o Twoich aktualnych problemach, trudnościach czy kryzysach, których doświadczasz w życiu. Jej celem jest ustalenie, jaka forma pomocy będzie dla Ciebie najlepsza – czy jest to psychoterapia, terapia uzależnień, terapia seksuologiczna, wizyta u psychiatry_psychiatrki, endokrynologa_endokrynolożki czy może po prostu kilka spotkań z psychologiem_psycholożką w ramach poradnictwa psychologicznego i psychoedukacji.

6.png

Jeśli więc doświadczasz trudności w relacjach, stoisz w obliczu kryzysu lub po prostu odczuwasz potrzebę zmian, umów się na konsultację w Instytucie SPLOT. Nasi_nasze specjaliści_specjalistki na podstawie przeprowadzonej rozmowy i zebranego wywiadu pomogą i doradzą Ci w zakresie obrania odpowiedniego kierunku terapeutycznego.

Możesz zgłosić im wszelkie wątpliwości i pytania dotyczące rozpoczęcia terapii indywidualnej, partnerskiej lub seksuologicznej, czy też leczenia w gabinecie psychiatry_psychiatrki - jeśli nie jesteś pewien_pewna, jak dokładnie wygląda dana forma wsparcia lub czy będzie ona dla Ciebie odpowiednia, nie wahaj się zadawać pytań! Pamiętaj, że to właśnie Twój komfort i dobre samopoczucie w relacji z osobą terapeucką są naszym nadrzędnym celem.

 

Poradnictwo psychologiczne i psychoedukacja dla osób LGBTQIA+

psychoterapia indywidualna.png

Rozmowa z psychologiem_psycholożką jest profesjonalnym wsparciem w odkrywaniu siebie. Jest to forma doraźnej pomocy, której częścią może być psychoedukacja.

Takie spotkanie może być dobrym pomysłem, kiedy…

  • zastanawiasz się nad swoją orientacją i/lub tożsamością płciową i chcesz na ten temat porozmawiać.

  • masz trudności w akceptacji siebie (np. zmagasz się z uwewnętrznioną homofobią/bifobią/afobią/transfobią).

  • twoje relacje nie dają Ci satysfakcji i nie możesz znaleźć rozwiązania tej sytuacji.

  • doświadczasz kryzysu emocjonalnego, bo właśnie zaczynasz sobie zdawać sprawę, że możesz nie być osobą heteroseksualną i/lub cispłciową.

  • doświadczasz trudności w związku z nieakceptującym otoczeniem albo innym rodzajem dyskryminacji.

  • czujesz, że potrzebujesz poszerzyć swoją wiedzę w obszarze seksualności, pożądania, płci czy relacji, aby móc żyć pełnią życia.

  • potrzebujesz wsparcia przy coming oucie, zastanawiasz się, czy to dobry pomysł albo czy tego potrzebujesz.

bottom of page